Hayırsever işadamı Şinasi Ünsal Ağrı’ya İmam Hatip Lisesi yapacak

Hayırsever işadamı Şinasi Ünsal, Ağrı'ya 24 derslikli İmam Hatip Lisesi yaptıracak.

Hayırsever işadamı Şinasi Ünsal, Ağrı’ya 24 derslikli İmam Hatip Lisesi yaptıracak.

    Geçen ay İstanbul’da gerçekleştirilen Ağrılılar Gecesi’nde Ağrı Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan ile yaptıkları ikili görüşme sonrasında Ağrı’ya okul yaptırma sözü veren işadamı Şinasi Ünsal, Ağrı’ya gelerek okul için protokol imzaladı. Ağrı’da doğmuş büyümüş bir insan olarak vefa borçlarını yerine getirdiklerini belirten Ünsal, “Hepimizin ilimize, ülkemize ve insanımıza karşı sorumlulukları var. Özellikle eğitim konusunda bize çok iş düşüyor. Bizler de iş adamları olarak bu sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Ağrı’ya yapacağımız İmam Hatip Lisesi’nin hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah burada okuyacak kardeşlerimiz ilimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı işler yapar ve güzel mevkilere gelerek hizmet ederler.” diye konuştu.

    Ağrı Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan ise devlet olarak özellikle eğitim konusunda eksiklerin giderilmesi noktasında çalıştıklarını anlattı. Vali Tekinarslan, “Son yıllarda derslik anlamında ciddi sayıda artış söz konusu. Ama bununla birlikte nüfusumuz da artıyor. Haliyle bu konuda yeni derslik ihtiyacı doğuyor. Hayırsever iş adamlarımızın katkıları da bize güç veriyor. Ağrılı hemşehrilerimiz bu konuda duyarlılar. İşadamlarımız tarafından çok sayıda okul ve derslik yapılmış şu ana kadar. Son olarak da hayırsever işadamımız Şinasi Ünsal beyefendi 24 derslikli bir İmam Hatip Lisesi’ni Ağrı’mıza kazandırıyor. Allah hayırlarını kabul etsin ve kazançlarını arttırsın.” dedi.

    İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’ın da hazır bulunduğu protokol imza töreni sonrasında, iş adamlarına eğitime yatırım yapmaları konusunda çağrıda bulunuldu.