Hayırsever işadamından eğitime katkı

Cumhuriyet Üniversitesi'nde kontenjanların artması nedeniyle öğrencilerin barınma problemi yaşamaması için işadamları eğitime destek olmaya devam ediyor.

Cumhuriyet Üniversitesi’nde kontenjanların artması nedeniyle öğrencilerin barınma problemi yaşamaması için işadamları eğitime destek olmaya devam ediyor.

Hayırsever işadamı Halil İbrahim Gürlevük tarafından Sivas’ta ilahiyat yurdu yaptırılacak. Aydoğan Mahallesinde inşa edilecek 4 katlı kız öğrenci yurdunda 100 öğrenci kalabilecek. ‘Öz Gürlevük İnşaat Halil İbrahim Gürlevük’ adını taşıyacak yurdun temeli büyük bir katılımla atıldı. Sultan Murat Eğitim Kurumları adına yaptırılacak yurdun temel atma töreni Kur’an-ı Kerim okunması ile başladı.

Törende konuşan işadamı Halil İbrahim Gürlevük, hayır yapmanın önemine değinerek, işadamlarını özellikle eğitim faaliyetlerine katılmaya çağırdı. Yeni nesillerin yetişmesine bir nebze olsun katkı sunmaya çalıştıklarını kaydeden Gürlevük, kendisine destek olan ailesine teşekkür etti.

Duaların okunmasının ardından kurban kesilerek temele ilk harç döküldü. İnşaatının yapımını üstlenen Öz Gürlevük İnşaat, yurdun inşaatını bir yılda tamamlamayı hedefliyor.