Hayırsever lokantacı cuma namazı sonrası aşure dağıtı

Rize Ardeşen ilçesinde Timya Lokantası adı altında faaliyet gösteren işyeri sahibi İbrahim Kaçalin vatandaşlara cuma namazı sonrası aşure dağıtı

    İşletme sahibi İbrahim Kaçalin, geçmiş yıllarda genelde cami çıkışlarında yemeye alıştığımız aşureyi bu yıl farklı bir uygulama yaparak Ardeşen'de yolda geçen vatandaşa aşure ikram ettiklerini söyledi.

Rize Ardeşen ilçesinde Timya Lokantası adı altında faaliyet gösteren işyeri sahibi İbrahim Kaçalin vatandaşlara cuma namazı sonrası aşure dağıtı

    İşletme sahibi İbrahim Kaçalin, geçmiş yıllarda genelde cami çıkışlarında yemeye alıştığımız aşureyi bu yıl farklı bir uygulama yaparak Ardeşen’de yolda geçen vatandaşa aşure ikram ettiklerini söyledi. Muharrem ayının İslam tarihinde önemli bir yeri olduğunu dile getiren Kaçalin, “Aşure gününde de çok büyük ve mühim hadiseler yaşanmıştır. Bunların başlıcaları göklerin ve yerin yaratılması, Adem Aleyhisselam’ın tevbesinin kabul edilmesi, Nuh Aleyhisselam’ın gemisinin karaya oturması, Musa Aleyhiselam’ın Firavun’un şerrinden kurtulması ve Firavun’un helak olması, İbrahim Aleyhisselam’ın dünyaya gelmesi ve ateşten kurtulması, Eyüp Aleyhisselam’ın hastalıktan şifa bulması, Yunus Aleyhisselam’ın balığın karnından kurtulması, Süleyman Aleyhisselam’a saltanat verilmesi ve Hz.Hüseyin’in (r.a) şehit edilmesidir. Birlik, beraberlik ve kaynaşma adına aşure dağıttık.” dedi.

    Muharrem ayının Kur’an-ı Kerim’de kıymet verilen 4 aydan biri olduğunu ifade eden Sinan Bozuçurum adlı vatandaş ise “Birçok hadisenin de yaşandığı bu mübarek ayda Cenab-ı Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Muharrem ayının ülkemize, milletimize ve ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.