Hayrunnise Gül asırlık nine ile kucaklaştı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Erzincan ziyaretine eşlik eden Hayrünnisa Gül, çeşitli temaslarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Erzincan ziyaretine eşlik eden Hayrünnisa Gül, çeşitli temaslarda bulundu. Huzurevi ve çocuk evlerini ziyaret eden Bayan Gül, 100. Yıl Atatürk Huzurevi’nde kalan 106 yaşındaki Melek Dinçer ile de yakından ilgilendi.

    Hayrünnisa Gül, ilk olarak 100. Yıl Atatürk Huzurevi ve Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Huzurevine gelişinde yetkililer tarafından karşılanan ve çalışmalar hakkında bilgi alan Gül, daha sonra huzurevi sakinleri ile bir araya geldi.

    HUZUREVİ SAKİNLERİ İLE BİRLİKTE AŞURE YEDİ

    Yemek salonunda Muharrem ayı dolayısıyla kendisine ikram edilen aşureden tadan Hayrünnisa Gül, Merkez’de bakım görenlerin yaptıkları el işlerinin sergilendiği salonu da ziyaret etti. Huzurevi sakinleri ile tek tek ilgilenen ve yaşam alanlarını gezen bayan Gül, 106 yaşındaki Melek Dinçer ile de bir süre sohbet etti. Ziyaret sırasında, huzurevi sakinlerinden Cihat Özdemir’in okuduğu şiir ise, dinleyenleri hem duygulandırdı, hem de gülümsetti.

    ÇOCUKLAR İLE BİR ARAYA GELDİ

    Bayan Gül, Erzincan’da ayrıca devlet koruması altındaki zihinsel engelli 6 kişinin yaşadığı Kardelen Umutevi ile 13-16 yaşındaki 5 kız öğrencinin yaşadığı Kardeşler Çocukevi’ni ziyaret ederek, ev sakinleri ve yetkililer ile sohbet etti.