HDP”den aday açıklaması

Halkların Demokratik Partisi'nden adaylık ile ilgili önemli bir açıklama geldi.

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partililerin tutuklu eski başkan Selahattin Demirtaş için attığı sloganlar üzerine aday gösterecekleri isim ile ilgili açıklama yaptı.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partililerin Selahattin Demirtaş sloganı üzerine, "Cumhurbaşkanlığı seçimi bizim için önemli. Çıkaracağımız aday sizlerin istediği bir aday olacak. Hiç merak etmeyin, siz kimi istiyorsanız adayımız o olacak. En kısa zamanda bunu sizlerle paylaşacağız" dedi.

Bugün Doğubayazıt ilçesine gelen Buldan, partililerin HDP'nin cumhurbaşkanı adayının eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş olmasını isteyip "Selahattin Demirtaş" şeklinde sloganı atması üzerine şöyle konuştu:

"En kısa zamanda cumhurbaşkanı adayımızı sizlerle paylaşacağız. Cumhurbaşkanlığı seçimi bizim için önemli. Çıkaracağımız aday sizlerin istediği bir aday olacak. Hiç merak etmeyin, siz kimi istiyorsanız adayımız o olacak. En kısa zamanda bunu sizlerle paylaşacağız. Biz kararımızı sizlerin vereceği isim üzerinde netleştireceğiz ve bu adayımız hem Türkiye demokratik güçlerinin hem de Kürt halkının yakından tanıdığı, istediği ve sahip çıkacağı bir aday olacak."
Buldan ve beraberindekiler daha sonra il merkezindeki programa katılmak üzere Doğubayazıt'tan ayrıldı.

HÜRRİYET