‘Hedefimiz ligde 3. olmak ve kupayı almak’

Fortis Türkiye Kupası D Grubu 3. maçında Samsunspor'u 3 - 0 yenen Beşiktaş'ta kaleci Cordoba, Ali Tandoğan ve İbrahim Toraman'ın sakatlanması teknik heyet ve yönetimi korkuttu.

BJK İnönü Stadı’nda oynanan maçtan hemen sonra Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılan İbrahim Toraman ve Ali Tandoğan’ın durumları hakkında bilgi veren kulüp doktoru Ayhan Optur, futbolculardan Ali Tandoğan’ın durumunun iyi olduğu, Cordoba’nın MR’ının çekileceğini, İbrahim Toraman’ın ise tomografi sonrası durumunun iyi oyduğunu ve sonuçların temiz çıktığını söyledi.

Doktor Optur, kafasına aldığı darbeyle maçı tamamlayamayan İbrahim Toraman’ın çekilen tomografisinde sonuçların temiz çıktığını, genç futbolcunun alnında oluşan şişlik nedeniyle ağrıları olduğunu belirterek, Ali Tandoğan ile ilgili olarak ise şunları söyledi;

“Ali Tandoğan’ın sol ön kolunda darbeye bağlı yumuşak doku zedelenmesi tespit edildi. Kırık korkusuyla hastaneye getirdik. Korkulacak bir durumu yok.”

– ALİ TANDOĞAN: “KIRIK VAR DİYE ÇOK KORKTUM” –

Hastane çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Ali Tandoğan ise, Samsunspor galibiyetinin bir seri yakalamaları için başlanğıç olmasını diledi.

Fortis Türkiye Kupası’na iyi başladıklarını ilk maçta 2 – 0 öne geçtiklerini belirten Ali Tandoğan, “Ancak bunu daha sonra koruyamadık ve maç 2 – 2 bitti. Bu moral bozukluğu Samsunspor maçının ilk yarısını da etkiledi. Fakat ikinci yarıda iyi bir oyun ortaya koyarak 3 – 0 kazandık. Bu galibiyet bir seri yakalamamız için iyi oldu. Tigana ile iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Bizim hedefimiz ligde 3. olmak ve Türkiye Kupası’nı kazanmak” dedi.

Bu arada İbrahim Toraman ve Ali Tandoğan’ın hastaneye getirilmesi üzerine Yönetim Kurulu üyesi Kıvanç Oktay da hastaneye gelerek oyuncuların durumu hakkında bilgi aldı.