Helikopterle hırsız aradılar

Kağıthane'de, silahlı ve kar maskeli 8 kişi, 2 kuyumcu dükkanını soyarak kayıplara karıştı.

Kağıthane’de, silahlı ve kar maskeli 8 kişi, 2 kuyumcu dükkanını soyarak kayıplara karıştı. Caddeyi trafiğe kapattıkları iddia edilen 8 silahlı şahısı yakalamak için polis helikopter kaldırdı.
Edinilen bilgiye göre, Nurtepe Mahallesi Sokullu Caddesi üzerinde bulunan Selver Filiz’e ait “Topaloğlu Kuyumculuk”a gelen silahlı ve kar maskeli şahıslar, iddiaya göre caddeyi trafiğe kapatarak hem Topaloğlu Kuyumculuk’a, hem de yanındaki Mamaşoğlu Kuyumculuk’a girerek içeridekileri uzun namlulu silahla etkisiz hale getirdi. İki kuyumcudaki henüz miktarı belli olmayan torbalar dolusu altını alan soyguncular, daha sonra olay yerine geldikleri plakası hünez belirlenemeyen beyaz renkli Hundai marka minüsle olay yerinden kaçtı.

Soygunun ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, şahısların bulunabilmesi için İstanbul polisi helekopter kaldırdı. Soygun sonrası Mamaşoğlu Kuyumculuk’un sahibi Ahmet Mamaşoğlu’nun eşi ve küçük oğlu, gözyaşlarına boğuldu. Dükkanı açmak için babası ile birlikte Mamaşoğlu Kuyumuculuk’a gelen küçük Yasin, saldırganların kendilerini silahla etkisiz hale getirdiklerini, babasını ise yere yatırdıkların belirterek, çok korktuğunu söyledi.