Hem belediye başkanı hemde belediyenin iş makinesi operatörü

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belde Belediye Başkanı Yaşar Sever, hem belediye başkanlığı, hemde iş makinesinde operatörlük yapıyor.

Yaşar Sever, başkanlığa seçildikten sonra kendi özel iş makinesini belediyenin işlerinde kullanmak istemiş. Ancak önüne operatör engeli çıkmış. Yaşar Sever, bunun üzerine kendisi iş makinesinin operatörü olmuş.

Başkan Sever’e göre, Ormanlı Belediyesi’nde personel fazlalılığı bulunuyor. 45 personelinin bulunduğunu ancak işleri 20 personelle de yapabileceğini anlatan Belediye Başkanı Yaşar Sever, çalışanların kalifiye elaman olmamasından da yakınıyor. Sabah makamına resmi olarak gelen ve belediye işlerini yapan Sever, gün içerisinde üzerindeki ceket ve kravatı çıkararak, bir işçi gibi çalışıyor.

“Bize çalışmayan diyenler utansın.” sözleriyle tepkisini dile getiren Sever, şöyle konuşuyor: “Kendi özel işlerime ait bir iş makinem bulunuyordu. Benden önceki başkan döneminde SSK’ya olan borçtan dolayı belediyenin iş makinelerine el konulmuş. Bir tane iş makinesi kalmamış. Bunun üzerine bende kendi iş makinemi belediye işlerinde de kullanmaya başladım. İş makinesini kullanacak operatörde olmayınca haliyle bu işte bize düştü.”

Bir işçi gibi çalışmasının belediye işlerini aksatmadığını belirten Sever, “Belde dışına gitmek istediğim zaman gidiyorum. Onun dışında belediye de boş boş oturacağıma, bir işçi gibi çalışıyorum. Ben çalışmayı seviyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Yaşar Sever, kışın kapanan yollardan, kanalizasyon yapımına kadar iş makinesiyle koşuyor. Beldede iş makinesiyle yapılacak bütün işlerde onun imzası bulunuyor. Ak Parti hükümetinin belediye başkanı olan Sever, partisinin beldeye fazla yardım yapmamasından da şikayetçi. Sever, hükümetin zaman zaman yardım gönderdiğini ancak bunun yeterli olmadığını söylüyor.