Hem ceza yedik hem de dayak!

Muğlaspor Kulübü Başkanı Hamza Akercan, PFDK'nın verdiği cezalara tepki göstererek

Muğlaspor Kulübü Başkanı Hamza Akercan, Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) verdiği cezalara tepki göstererek, ”Hem dayak yedik, hem de ceza yedik” dedi.

Akercan, Tekirova Belediyespor maçında çıkan olaylar nedeniyle PFDK tarafından Muğlaspor Kulübüne 6 bin 600 lira ceza verdiğini belirterek, ”Buna göre 5 futbolcumuza 1 maç, 2 futbolcumuza 3 maç, hocamıza 2 maç ve malzemecimize 1 ay hak mahrumiyeti cezası verildi” dedi.

Karara itiraz edeceklerini bildiren Akercan, ”Bu konuda her türlü hukuksal girişimimizi yapacağız ve avukatlarımız bunun için hazırlıklara başladı. Elimizde 15 kişilik bir kadro kaldı. Yedek kulubemizde bile futbolcu kalmadı. Tahkim kuruluna 7 gün içerisinde itiraz hakkımız var” diye konuştu.

Muğlaspor Teknik Direktörü Mehmet Alpez ise İzmirspor maçının kendileri için dönüm maçı olacağını anlatarak, şunları söyledi:

”Biz Tekirova’da hem dayak yedik hem mağdur olduk, hem ceza yedik. Sonuçta da cezayı alan biz olduk. Ceza alan futbolcularımız nedeniyle İzmirspor maçına 8 eksikle çıkmak zorundayız. Ama inancımızı yitirmedik. Kalan oyuncularımızla İzmirspor’u yenmek için elimizden geleni yapacağız. Takımın içerisinde herhangi bir huzursuzluk yok, sadece hep beraber bu haksızlığa isyan ediyoruz. Çünkü, orada dayak yiyen biziz. orada özel güvenlik mensupları, belediye mensupları, bütün takım oyuncularına saldırdılar. Sanki kabahatli bizmişiz gibi sonuçta biz ceza alıyoruz. Takımın bütün isyanı buna”