Hem tacizci hem de firari!

Antalya'nın Alanya ilçesinde silah zoruyla girdiği evde kadınları taciz ettikten sonra ziynet eşyaları ile birlikte iç çamaşırlarını çalan zanlının üç kez askerden firar ettiği ortaya çıktı.

Erkeklerin bulunmadığı 15 ayrı eve giren ve burada silah zoruyla kadınlara elle taciz ettikten sonra ziynet eşyaları ile birlikte iç çamaşırlarını aldığı gerekçesiyle jandarma tarafından yakalanan N.Y.’nin Isparta’daki birliğinden 3 kez firar ettiği belirlendi. Robot resim hazırlanarak Alanya Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler tarafından 3 günlük bir çalışma sonucunda yakalanan N.Y.’nin tanınmamak için saçını sarıya boyattığı ortaya çıkmıştı.

Jandarmada yapılan sorgusunda N.Y., Alanya’nın yukarı semtlerinde ve yakın beldelerin uzak noktalarında bulunan evlerde kadınların yalnız olduğunu önceden belirleyerek evlere silah zoruyla girdiğini itiraf etmişti.

Evlerde para ve ziynet eşyalarını çaldıktan sonra kadınların iç çamaşırlarını da alarak kaçtığı açıklanan N.Y.’nin son 1 ayda 15 eve bu yolla girdiği belirlenmiş ve benzeri suçlardan 17 sabıkasının olduğu öğrenilmişti.