Hemşehrileri Unakıtan’a moral turları düzenliyor

CHP tarafından hakkında üçüncü kez gensoru önergesi verilen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, iddialar nedeniyle zor günler yaşıyor.

AK Parti Edirne milletvekillerinin organizasyonuyla her hafta bir ilçeden kaymakam, belediye başkanı, ilçe teşkilatı, köy muhtarları ve sivil toplum yöneticilerinden oluşan bir heyet Unakıtan’ı ziyaret ediyor.

Gelecek hafta TBMM’de hakkındaki 3. gensoru görüşmelerinin yapılacağı Maliye Bakanı, hemşehrilerinin desteğiyle moral depoluyor. AK Parti Edirne milletvekilleri Ali Ayağ ve Necdet Budak’ın organizasyonuyla her hafta Maliye Bakanı’nı ziyaret etmek üzere bir heyet Ankara’ya geliyor. Geçen hafta Süloğlu ilçesinden Kaymakam Şener Çağlar, Belediye Başkanı İsmet Balın, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Vardar, köy muhtarları ve dernek başkanlarından oluşan 47 kişilik heyet Ankara’ya geldi. AK Parti grup toplantısını izledikten sonra Unakıtan’a ziyarette bulunan heyet, bakanın yanında oldukları mesajını verdi. Unakıtan da ilçedeki yüksekokul binası için ihtiyaç duyulan 190 bin YTL’lik kaynağın çıkacağı müjdesini duyurdu. Önceki gün de İpsala Kaymakamı Aylin Kırcıduman, Belediye Başkanı Emin Başaran, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kerman, köy muhtarları ve dernek yöneticilerinin bulunduğu 92 kişilik heyet aynı amaçla Ankara’daydı. Unakıtan ise ziyaretlerden memnun. “Edirne’nin her türlü problemiyle ilgilenmek boynumun borcudur.” diyen bakan, hakkındaki iddialarla ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’nin ekonomisini nerelere getirdiğimiz bellidir. Hakkımızda çıkan haberlerin asılsız olduğunu açıklamaktan yoruldum. Ancak bu desteğiniz olduğu sürece yılmayız.”