Herkes birbirinin kuyusunu kazıyor

Manken-şarkıcı Asuman Krause, ilk albümünü ve ışıltılı dünyanın perde arkasını anlattı:

Bana ne tarz müzik yapıyorsun dediklerinde cevap veremiyorum. Dinlediğim müzik türlerini bir şekilde albüme yansıttım. Çok ağır arabesk de dinlerim, ağır şarkılar da… Sezen Aksu, Müslüm Gürses, İbrahim Tatlıses, Sibel Can da dinlerim.
Albümüm çıktıktan sonra çok güzel şeyler duydum. Mesela bir radyoya şarkım gittiğinde oradakiler duydukları sesin Asuman Krause olduğuna inanamamışlar. İbrahim Tatlıses’e “İstifamı Verdim” şarkımı okuduğumda onun yüz ifadesi albümümün 200 bin ya da 500 bin satmasından daha önemliydi. Hülya Avşar bana “Yuh , bu kız neden daha önce albüm yapmadı” dedi. Albümdeki “Aşkı Bana Sakla” adlı şarkı aslında bir Yunan parçası. Despina Vandi’nin şarkısı. Hareketli bir şarkı arıyorduk bunu değerlendirdik.
Albümümde 7 tane hit şarkı bulunuyor.

İlişkilerde yalan dolanı sevmiyorum. Bizim camiada çok var bu. Herkes birbirinin kuyusunu kazıyor, bunun nedenini anlamıyorum. Ben insan ilişkilerinde samimiyet bekliyorum. Ters, sinirli, agresifimdir. Koç Burcuyum, çabuk sinirlerim. Haksızlığa gelemiyorum, buna çok duyarlıyım.