Heyelan sebebiyle Karabük-Yenice karayolu ulaşıma kapandı

Karabük- Yenice karayolu, heyelan sebebiyle yaşanan çökme sonucu ulaşıma kapandı.

Karabük- Yenice karayolu, heyelan sebebiyle yaşanan çökme sonucu ulaşıma kapandı. Bölgede inceleme yapan Karabük Valisi İzzettin Küçük, orman yolundan ilçe ile bağlantı kurmak için çalışma yapacaklarını söyledi.
Karabük’te 3 gündür aralıksız yağan yağmur heyelana sebep oldu. Yoğun yağışlar sebebiyle Yenice’de meydana gelen heyelan, Karabük yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu. Ulaşıma kapatılan yolda yaklaşık 4 metrelik bir göçme meydana geldiği bildirildi. Heyelanın devam etmesi üzerine Karabük Valisi İzzettin Küçük olay yerine gelerek ilgililerden bilgi aldı. Bu sırada karayolunda çalışma yapan bir firmanın heyelan bölgesindeki aracını kurtarma çalışmalarını görünce hemen emir vererek işçilerin oradan uzaklaşmasını sağladı.
    Vali Küçük, insanların can güvenliği ve hayatlarının her şeyden önemli olduğunu belirterek, “İlimizde 3 gündür yağan sağanak yağmur maalesef beraberinde heyelanları da getirdi. Dün Eskipazar ilçesi ve Sarıahmetler köyünde heyelan meydana geldi. Bugün de Yenice karayolunun 14 kilometresinde bir heyelan oldu ve yol göçtü. Tek tesellimiz can kaybının olmaması. İlçe ile şu anda bağlantımız tren yoludur ama en geç 1 gün içinde Orman yolu ile ilçeye bağlantı yolu açmak için çalışmalarımız sürüyor. Bu arada çok acil bir hastamız olduğu takdirde helikopter isteyeceğiz. Karayolunda heyelan tehlikesi bitikten sonra yol bakım çalışmaları yapacağız.” dedi.
    Öte yandan Karabük Valiliği’nde bir kriz masası oluşturuldu.