Heykele yıldırım düşünce hıristiyanlar dehşete kapıldı

Dünyanın 7 harikasından biri olan İsa heykeline yıldırım düştü, hıristiyan dünyası dehşete kapıldı.

Dünyanın en büyük Hz. İsa heykeli, karnavallar kenti Rio'da tüm ihtişamıyla yükselmeye devam ediyor. Ama pazar günü çıkan fırtın sırasında heykele yıldırım düşmesi herkesi korkuttu.

Olaya tanık olan Riolular dehşete kapıldı. Görgü tanıkları "Yıldırım öyle güçlüydü ki heykeli ikiye ayırdı sandık" dedi.

Yıldırımın heykele düştüğü anı kaydeden amatörlerin çektikleri görüntüler, televiyon kanallarında yayımlanınca, Riolular arasında bir dedikodu yayılmaya başladı. Dedikoduya göre yıldırımın Hz. İsa heykeline düşmesi 'kötü bir işaret'. Bunun üzerine Hıristiyanlar kiliselere koştu.

 Herkes, din adamlarının olaya açıklık getirmesini istedi. Papazlar halkı yatıştırmaya çalıştı ama kiliselere koşturup dua edenler "O tepede paratoner de var. O varken nasıl oluyor da yıldırım heykele düşüyor?" dedi.

Rio'nun 700 metre yüksekliğindeki Concovado tepesinde bulunan 39.6 yüksekliğindek, 700 tonluk beton heykel, dünyanın yeni 7 harikasları arasında da yer alıyor. Yıldırım düşmesi sonucu çok az hasar gördüğü açıklandı.