Hiddink Rusya ile anlaştı mı?

Rusya Milli Futbol Takımı ile sözleşmesi Temmuz ayında sona erecek olan Hollandalı Teknik Direktör Guus Hiddink'in Rusya Federasyonuyla görüşmesinden sonuç çıkmadı.

Rusya Milli Futbol Takımı ile sözleşmesi Temmuz ayında sona erecek olan Hollandalı Teknik Direktör Guus Hiddink’in, Rusya Futbol Federasyonu’nun yeni Başkanı Sergey Fursenko ile yaptığı görüşmeden bir sonuç çıkmadığı bildirildi.

Rus haber ajansı RİA Novosti, Rusya’yı 2010 Dünya Kupası’na götüremeyen Hiddink’in Fursenko ile dün öğleden sonra Rusya’daki geleceğiyle ilgili olarak görüştüğü kaydedildi.

Haberde, St. Petersburg’un Zenit futbol kulübünün de eski başkanı olan Fursenko’nun, Hiddink’in yıllık maliyetinin 8 milyon dolar civarında olduğunu belirterek, daha ucuz opsiyonlar üzerinde duracağı açıklaması yaptığı hatırlatıldı.

Sovietskiy Sport gazetesi Fursenko’nun Hiddink ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, 63 yaşındaki Hiddink’in Rus milli takımını 2012 Avrupa Şampiyonası için çalıştırıp çalıştırmayacağı konusunda yorum yapmaktan kaçınarak, ”Guus’un Temmuz ayına kadar sözleşmesi var” ifadesini kullanmakla yetindiğini duyurdu.

Hiddink de yaptığı açıklamada, ”Fursenko ile sadece bazı şeyleri değerlendirdik” ifadesini kullandı.