Hindistan’in güneyindeki tren kazasi – Ölü sayisi 77’ye yükseldi

YENIDELHI - Hindistan'in güneyindeki Andhra Pradesh eyaleti Nalgonda bölgesinde meydana gelen tren kazasinda devrilen vagonlardan ve sel sularindan ölü olarak çikarilanlarin sayisinin 77'ye yükseldigi bildirildi.

Trende 700 yolcunun bulundugunu bildiren yetkililer, ölü sayisinin artmasindan endise edildigini ifade ediyor.

Andhra Pradesh eyaletinin Nalgonda bölgesinden Haydarabad’in kardes sehri Secunderabad’a gitmekte olan yolcu treninin üç gündür devam eden yagmurlardan dolayi asinan köprünün yikilmasi sonucu raydan çiktigi bildirildi.

Olay yerini incelemek amaciyla bölgeye giden Andhra Pradesh Eyelet Baskani Raja Shekhara Reddy, polisin bölgede güvenlik çemberi olusturarak trende bulunanlarin yakinlarini bölgeye yaklastirmadigini bildirdi. Sivil kurtarma ekipleri helikopterler esliginde bölgeye ulasirken simdiye dek sulara gömülen vagonlardan 40 ceset çikarildi.

Trenin diger vagonlari köprünün kara tarafina dagilirken sayisi 30’dan fazla olan vagonlarin 8’inin sulara gömüldügü bildirildi.

Bu arada güney Hindistan’i etkisi altina alan Bengal körfezinden gelen soguk firtina dalgasi ve yagmurlardan dolayi da 5 kisinin hayatini kaybettigi bildirildi. Birkaç günden beri Tamil Nadu, Karnataka ve Andhra Pradesh eyaletlerini etkisi altina alan yagmur ve firtina dalgasi bölgede hayati olumsuz etkilerken, yagmurdan olusan sellerden dolayi metropol sehirler Bengalore, Chennai ve Haydarabad’da hayat felç olma noktasina geldi.