Hırsız kaçar polis kovalar

Ankara'da oto hırsızlarıyla polis arasında nefes kesen kovalamaca yaşandı.

Kazanın ardından teslim olmak istemeyen zanlılar ile polis arasında silahlı çatışma çıktı. Çatışmada, silahlı zanlılardan biri ayağından vurularak yakalandı.
Ankara’da gece saatlerinde çaldıkları 06 T 7378 plakalı ticari taksiyle dolaşmaya başlayan 4 kişiyi polis ekipleri şüphe üzerine durdurmak istedi. Ancak 4 hırsızlık zanlısı polisin uyarılarını dikkate almayarak kaçmaya başladı. Anadolu Bulvarı’nda başlayan nefes kesen kovalamaca Eskişehir yolunda devam etti. Zanlıları takip eden polis ekipleri telsizden sık sık takip güzergahını vererek aracın önünün kesilmesini istedi. Eskişehir yolu üzerinde bulunan Bayındır Hastanesi önünde bir polis ekibi, aracı durdurmak istedi. Zanlılar bu uyarıyı da dikkate almayarak yola devam etti. Bunun üzerine polisler araca silahla ateş açtı. Silahtan çıkan mermi, aracın bagaj kapağına isabet etti. Oto hırsızları bu barikattan kurtulmayı başararak Konya yoluna doğru yöneldi. Polis ekipleri, telsizle yapılan anonslarla zanlıların silahlı olduğu yönünde sık sık uyarıldı.

Konya yolundan şehir merkezi istikametine kaçan oto hırsızlarının peşine bir polis ekibi daha takılarak aracı takibe aldı. Aracı takip eden polis ekiplerinin, zanlıların Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne yaklaştığını söylemesi üzerine, yol, İl Emniyet Müdürlüğü’ne yakın bir yerde ekip otolarıyla oluşturulan bir barikatla kapatıldı. Yaklaşık yüz km. hızla seyreden zanlılar, polislerin kurduğu bu barikatı aşamadı. Zanlıların kullandığı ticari taksi, barikattaki bir polis otosuna çarparak kaza yaptı. Kaza sonrası hareket edemeyen araç içinden çıkan zanlılar yaya olarak kaçmaya başladı. Ancak bu sırada polis ekipleriyle silahlı zanlılar arasında çatışma çıktı. Silahlı çatışma sonrası zanlılardan biri ayağından vurularak yakalanırken ikinci zanlı polislerin yaya olarak kovalaması sonucu yakalandı. Diğer iki zanlı ise çıkan kargaşadan faydalanarak izlerini kaybettirmeyi başardı.

Yakalanan zanlılardan biri gazetecilere ‘Biz bir şey yapmadık ki’ dedi. Aynı zanlı ekip otosuna götürülerken de, “Beni bu hale getiren devlet utansın. Ben yurtlarda büyüdüm. Bizi bu hale getiren devlettir. Ben yeni ceza evinden çıktım. Bana ekmek vermediler.” dedi.

Polis, olayla ilgili soruşturmasını sürdürürken, kaçan şahısları aramaya devam ediyor.