Hırsız kaçtı polis kovaladı

Ankara'da kiraladıkları otomobil ile hırsızlık yaparken fark edilen zanlılar ile polis arasında yaşanan kovalamaca sonunda zanlılardan biri yakalanırken diğer ikisi kaçmayı başardı.

Bu dakikadan sonra hırsızlık zanlıları ile polis arasında uzun süren bir kovalamaca yaşandı. Öveçler’den Çetin Emeç Bulvarı’na buradan da Dikmen Caddesi’ni takiben Atatürk Bulvarı’na çıkan araç, önünü kesen polis ekiplerine rağmen bir türlü durdurulamadı. Zanlılar polisin yoğun olduğu Çankaya Köşkü ve Başbakanlık Konutu’nun bulunduğu Çankaya Caddesi’ne çıkarak kaçmaya devam etti. Buradan Şehit Ersan Temiz Caddesi’ne çıkan otomobil, adeta polis tarafından ablukaya alınarak önü kesildi. Daha fazla kaçamayan zanlılar araçdan inerek yaya olarak kaçmaya devam etti. Zanlılardan biri Başbakanlık Konutu’nun korumalarının bulunduğu yöne doğru kaçınca yakayı ele verdi.

Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Başbakanlık Konut’u korumakla görevli Çevik Kuvvet ekiplerinin çevrede yaptıkları aramalar sonucu yakalanan Uğur Soysal, kelepçelenerek gözaltına alındı. Kaçmayı başaran diğer iki şahıs ise çevrede yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı. Polis ekipleri, kiralık araç olduğu anlaşılan otomobil içerisinde yaptıkları aramada oksijen tüpü buldu.

Kovalamaca sırasında polis ekiplerine ait bir araç kaza yaptı. Demir bariyerlere çarparak kaza yapan ekip otosunda maddi hasar meydana geldi.