Hırsız tam kaçıyordu ki!

Fatih'te bir konfeksiyon atölyesindeki dikiş makinelerini çalarak kaçmaya çalışan iki kişi, polisi görünce çuvallara koydukları makineleri sokak ortasında bırakarak kaçtı.

Beyoğlu’nda ise vatandaşlar ve polis binaların çatısında hırsız avına çıktı ancak, hırsızlık amacıyla bir binaya girdikleri ileri sürülen şahıslar yakalanamadı.
Fatih Kariye Mahallesi Kalfa Efendi Sokak’ta bulunan bir konfeksiyon atölyesine hırsızlık amacıyla 2 kişinin grdiği ihbarını alan polis, sözkonusu yere geldiği sırada ellerinde çuvallar olan şahıslar çuvalları sokak ortasına bırakarak kaçmaya başladı. Zanlıların kaçması üzerine olay yerine takviye polis ekipleri geldi. Çok sayıda polis çevrede aramadık yer bırakmadı ancak zanlılar bir türlü bulunamadı. Çuvalların başında beklerken atölyenin yanındaki binanın çatısından sesler geldiğini duyan polis ekipleri çatıya çıktıklarında baca dibinde saklanan zanlı ile karşılaştı. Zanlı çatıdan aşağı sarkıtılan merdivenle indirilirken, beraberindeki diğer şahıs bulunamadı.

Kısa süre sonra işyerine gelen konfeksiyon sahibi, gözaltına alınarak polis otosuna bindirilen zanlıya kapıyı açarak hakaretler yağdırdı. Polis, diğer zanlının yakalanması için çalışma başlattı.

Beyoğlu Çukur Mahallesi’nde ise bir binaya hırsız girdiği ihbarını değerlendiren polis, binada yaptığı araştırmada hırsızın izine rastalayamayınca, hırsızın girebileceği diğer binaları ve çatıları didik didik aradı. Aramalara mahalle sakinleri de katılırken, sokakta büyük bir kalabalık oluştu.

Çatı çatı gezerek hırsız arayan polis ve vatandaşlar şahısları bulamadı.