Hirsiz yakalayan polise çeyrek altin verilecek

ISPARTA - Isparta Emniyet Müdürü A. Kemal Seyhan, hirsizlik olaylarina karsi polisin duyarliligini artirmak için basarili personeli altinla ödüllendirecegini belirtti.

Isparta’da isyeri ve evden hirsizlik olaylarinin artmasi nedeniyle Emniyet Müdürü Seyhan, personeli tesvik etmek amaciyla böyle bir uygulama baslattigini kaydetti. Hirsizligin önlenmesi için biraz da insanlarin duyarli ve dikkatli olmasini isteyen Seyhan, emniyet olarak bazen alinan tüm önlemlere karsi istenmeyen olaylarin meydana gelebildigine dikkat çekti.

Bir süredir uygulamaya konulan düdükle uyari sisteminin suç oranini yüzde 60’a varan oranda azalttigina isaret eden Seyhan, Isparta’nin günden güne gelisen ve büyüyen bir sehir oldugunu dile getirdi. Isparta’da özellikle disaridan gelen ve bu isi meslek haline getirenlerin hirsizlik olaylarinda etkin oldugunu bildiren Seyhan, “Personelimizin suçlularin yakalamasinda tesvik olmasi amaciyla geçtigimiz gün ödül uygulamasi baslattik. Bir ay boyunca hirsizlik zanlilarini yakalayan ekibimize bir adet çeyrek altin verecegim.” diye konustu.