Hırsızı yakalayan polisler ödüllendirildi

Avcılar Kaymakamı Hasan Duruer'in makam aracını çalan hırsızı kaçarken bacağından vurarak yaralayan ve ısrarlı takipleriyle hırsızı Bahçelievler'de yakalayan iki polise, Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci ödül verdi.

Avcılar Kaymakamı Hasan Duruer’in makam otomobilinden indikten sonra araca binip kaçan ve kaçısı sırasında koruma polisleri tarafından bacağından vurulan hırsızı takip ederek Bahçelievler’de yakalayan Mustafa Ergin ve Şerafettin Duman adlı polisler, Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci tarafından ödüllendirildi.

Başkan Değirmenci’yi makamında ziyaret eden Avcılar Kaymakamı Hasan Duruer ve İlçe Emniyet Müdürü Fahri İnceçelikli ile birlikte polislere ödüllerini veren Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, “Hırsızdaki cesaret doğrusu beni bile şaşırttı. Makam otomobilini çalacak kadar gözü kararmış, ancak polis arkadaşlarımızın ısrarlı takibini hesaba katmamış. Bu nedenle bu arkadaşlarımızı bu kahramanlıklarından dolayı kutluyorum” dedi. Başkan Değirmenci daha sonra hırsızı yakalayan polis memurlarına çeşitli hediyeler verdi.

Kaymakam Duruer’in evinin önünde park halindeki aracı kaldırmaya çalışan hırısızı fark eden görevli polis memurları, açtıkları ateş sonucu hırsızı yaralamış, yaralı halde Bahçelievler’e kadar kaçmayı başaran hırsızı ısrarlı takip neticesinde yakalamışlardı.