Hırsızlar aralarında çatıştı; 2 ölü 1 yaralı

Denizli'de, tekstil makinesi pano kartı hırsızlığı zanlısı A.E. (29), gözaltına alınan kayınvalidesi ve kayınpederini kurtarmak için arkadaşlarına teslim olmayı önerdi.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, mahkeme kararıyla bir evde yapılan aramada, çeşitli tarihlerde tekstil fabrikalarından çalınmış ve piyasa değeri 250 bin YTL olan 157 tane elektronik beyin kartı ele geçirmişti. Çalıntı malların, olayın zanlısı A.E.’nin kayınvalidesi G.T. (41) ile kayınpederi M.T.’nin (46) evinde bulunması üzerine polis, sözkonusu kişileri gözaltına almıştı. Bu olay sonrasında zanlı A.E., kayınvalidesi ve kayınpederini kurtarmak için suç ortakları D.U., N.Ş. ve M.Ö.’yü yanına alarak Yılmaz Doğan (29), Gürol Salık (28), F.D. ve E.D.’den oluşan karşı grupla Eskihisar köyü yakınlarındaki Denizli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı yanında buluştu. A.E. ve arkadaşları, Yılmaz Doğan, Gürol Salık, F.D. ve E.D.’ye teslim olmayı önerince kavga çıktı. Kavgada gruplar arasında tabanca ve av tüfeği de kullanıldı. Çatışmada A.E., Gürol Salık ve Yılmaz Doğan yaralandı. Olay sonrasında Özel Sağlık Hastanesi’ne kaldırılan Salık ve Doğan hayatlarını kaybetti.

Olaydan sonra geniş çaplı operasyon başlatan jandarma, silahlı çatışmaya katılan N.Ş., M.Ö., E.D.. ve F.D.’yi gözaltına aldı. Firarda olan D.U.’nun yakalanması için çalışmalar devam ediyor. Bu arada olay yerinde çok sayıda boş kovan bulundu.