Hırsızlar bu kez özürlüler derneğini soydu

Adapazarı'nda Ortopedik Özürlüler Derneği binası hırsızlar tarafından soyuldu.

Prefabrike yapıda bulunan özürlülerin kullandığı baston ile tekerlekli sandalyelerin aküleri hırsızlar tarafından çalındı.
Edinilen bilgiye göre, Erenler Beldesi Sakarbaba Caddesi üzerinde bulunan Ortopedik Özürlüler Derneği’ne ait prefabrike yapıya gece geç saatlerde gelen hırsızlar özürlülerin kullandığı malzemeleri çaldı. Sabah erken saatlerde dernek binasına gelen Sadettin Yılmaz, içeri girdiğinde soyulduklarının farkına vardı. Hemen 155 polis imdat hattını arayan Yılmaz yardım istedi.

Özürlülere ait bir derneği soyan hırsızların vicdanından şüphe duyduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, Özürlülere yapılan bu hareketin çok üzücü olduğunu belirtti.

Yılmaz: “Sabah derneği açtığımda soyulduğumuzu farkettim. İlk başta büyük şok yaşadım. Bununla birlikte derneğimiz beşinci kez soyulmuş oldu. Hırsızlar içeri camdan girmişler. Biz özürlülere daha güvenli bir yer vermediler. Hırsızlar dernekte özürlülerin kullandığı 3 adet baston, 5 adet akülü araçların aküleri ile özürlü kardeşlerimizin zorlukla aldığı çay ve şekerleri almışlar. Müzik setide gitmiş. Ben bu hırıszlığı insanların vicdanına bırakıyorum.” dedi.

Daha sonra olay yerine gelen polis ekipleri dernekte parmak iz çalışması yaparak bilgiler aldı.

Diğer taraftan zanlıların yakalanması için çalışmalar ise sürüyor.