Hırsızlar çaldıkları değerli eşyaları ayırırken görüntülendi

Kadıköy'de motorsikletli hırsızlar, kapkaç ve otolardan hırsızlık yoluyla aldıkları çantalardaki değerli eşyaları ayırırken kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi.

Kozyatağı Cebesoy Sokak üzerinde çöp konteynerine bir evrak çantası atarak şüpheli hareketlerde bulunan motorsikletli iki şahıs, gazeteciler tarafından fark edilerek takibe alındı. E-5 Karayolu’ndan Kozyatağı’na giden yanyola girdiklerinde duran şahıslar, yanlarındaki bir sırt çantası ile bir kol çantasını karıştırmaya başladı. Kendilerini takip eden gazeteciler tarafından görüntülendiklerinden habersiz olan motorsikletli şahıslar, sırt çantasının içinden çıkan giyim eşyalarının bir kısmını caddenin sağına ve soluna savururken, beğendikleri eşyaları da tekrar çantanın içine koydu. Kol çantasını da içini boşalttıktan sonra yol kenarına atan şahıslar, bu sırada yanlarından geçen bir başka motorsiklet sürücüsünün dikkatini çekti. Motorsiklet sürücüsü hızını azaltarak şüphelendiği şahısları dikiz aynasından izlemesine rağmen yoluna devam etti. Üç dakika boyunca çantaların içindeki işlerine yarayan malzemeleri ayıran ve yoldan geçenlere aldırmadan bazılarını da yol kenarlarına atan şahıslar, sırt çantasını da yanlarına alarak hareket etti. Motorsikletil şahıslar, görüntülendiklerini fark ederek kaçmaya başladı. Basın mensupları ile şahıslar arasında yaşanan kovalamacada şahıslar, izlerini kaybettirmeyi başararak kayıplara karıştı.

Olay yerine gelen polis ekipleri de çevrede yaptıkları araştırmada motorsikletli şahısların attıkları kredi kartlarını ve bir adet otomobil anahtarını buldu. Polis, olay yerinde bulunan eşyaların vatandaşlardan kapkaç ve otodan hırsızlık yoluyla elde edilen eşyalar olduğunu tespit etti.