Hırsızlar kebaplı alem yaptı

Niğde'de, hırsızlar girdikleri 5 Şubat Stadyumu Stat Şefi odasında kavurmalı ve kebaplı alem yaptı.

Alınan bilgiye göre, dün gece Niğde 5 Şubat Stadyumunun Stat Şefliği odası, VİP odası, soyunma odası, kömürlük kapıları ile depo camını kıran hırsızlar, stat önündeki seyyar kebapçının arabasındaki piknik tüpünü, 1 kilogram kavurma ile 1,5 kilogram et ve ciğer şişlerini çalıp, stat şefliği odasında pişirerek yedi. Alem yapan hırsızlar odayı dağıtırken, 500 YTL’lik spor malzemesini alarak kaçtı. Öğle saatlerinde Niğdespor ile Bor Şekerspor maçı öncesi stada gelen görevliler olayı fark ederek polise haber verdi.

Görevlilerin gelmesi ile gece statta hırsızlık olayının yaşandığını öğrendiklerini belirten Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, “Hırsızlar stat dışında dürüm satan bir vatandaşımızın arabasından kavurma, ciğer ve eti alıp stat şefi odamızın kapısını kırarak içeriye girmiş ve yemek pişirmişler, sobayı yakmaya çalışmışlar ve çay demlemişler. Daha sonra da kaçmışlar” dedi.

Polise olayın bildirildiğini ve sorumlularının yakalanmasını isteyen Kaplan, devlet malına zarar verildiğini ve sportif malzemelerin çalındığını söyledi.

Stadyumda oynanacak futbol karşılaşması nedeniyle satış yapmak için geceden seyyar kebap arabasını stadın önüne bıraktığını kaydeden dürümcü Ömer Özçelik ise, “Evim uzak olduğu için seyyar arabayı geceden stadyumun önüne bıraktım. Hırsızlar kilidi açamayınca, kepengini yararak içindeki piknik tüpünü, 1 kilogram kavurma ile 1,5 kilogram et ve şişi almışlar.” dedi.

Polis ekipleri, parmak izi alarak, faillerin yakalanması için çalışma başlattı.