Hırsızları bu sefer polis yerine haberciler kovaladı

Başkent'te bu sefer basın mensupları hırsız kovaladı. Ankara'da çaldıkları 06 KUM 97 numaralı plakayı yine çaldıkları bir araca takıp hırsızlık yapan şahıslar bu sefer basın mensupları tarafından kovalandı.

Basın mensupları Talatpaşa Bulvarı’nda dolaşan aracı saniye saniye polise ihbar etti. Takip edildiğini anlayan hırsızlık zanlısı 5 kişi, gayet sakin bir biçimde çaldıkları aracı Dr. Zekai Tahir Burak Doğumevi’nin önüne çekerek arabadan indiler. Şahıslar, kendilerine doğru yaklaşan polis aracına sanki hiçbir şeyden haberleri yokmuş gibi bakınarak yürümeye devam ettiler. Şahısların araçtan inmelerinin hemen ardından olay yerine gelen bir polis ekibi şahısları farketmeyerek araca doğru yöneldi. Bu esnada bir basın mensubu ekip otosundan inerek çalıntı araca doğru yürüyen polis memuruna hırsızları gösterince hırsızlık zanlısı 5 kişi koşmaya başladı. Bir süre basın mensupları tarafından kovalanan şahıslar Ulucanlar Caddesi ara sokaklarında izlerini kaybettirdi. Şahısların araçtan inerek koşmaya başlamaları ise saniye saniye görüntülendi. Olay yerine gelen takviye ekipler tarafından, ara sokaklarda yapılan uzun aramalar sonuç vermedi.

Öte yandan “düz kontak” tabir edilen yöntemle çalıştırıldığı anlaşılılan çalıntı aracın içinde başka bir plaka daha bulundu.