Hırsızları kar ve fırtına da durduramadı

Eminönü'nde, giyim mağazalarının bulunduğu bir iş hanına camdan giren hırsızlar, 4 dükkandaki kasaları parçaladı.

Laleli Soğanağa Cami Sokak üzerindeki Baran İş Merkezi’nde dükkanı bulunan esnaflar, sabah saatlerinde işyerlerini açtığında büyük şok yaşadı. İşyeri sahipleri, 4 katlı işhanında otomatik kepenklerin kapalı olmasına rağmen, dükkanlarına hırsızların girdiğini gördü. İş hanına arka cephede bulunan bir dükkanın camından girdiği anlaşılan hırsızlar, 4 dükkanda bulunan kasaları parçaladı. İş hanının giriş katında bulunan ‘Ekkse’ isimli giyim mağazasına giren hırsızlar, kasayı işyerinin ortasına çekti. Kasayı patlatan şahıslar, içindeki 4 bin 800 doları alarak diğer dükkanlara yöneldi. Sürgülü metal kapıları zorlayarak kolaylıkla açan hırsızlar, Nusret Karabulut’a ait mağazadan da 25 bin YTL ile 30 bin dolarlık çeki aldı.

Bu arada, hırsızlar içeride harıl harıl çalışırken en üst katta kalan ve hanın temizliğinden sorumlu 3 işçinin hiçbir şey duymaması dikkat çekti. Üst katta bulunan 2 işyerine daha giren hırsızlar, bu kasalarda işlerine yarayacak birşey bulamadı. Dükkanlarda kasalardan başka hiçbir şeyle uğraşmayan hırsızların yine girdikleri camdan kaçtıkları tahmin ediliyor.

Ekkse isimli mağazanın sahibi Şükrü Yiğit, daha önce bir hırsızlık olayı yaşamadığını belirtti. Yiğit, zaman zaman kasasında daha büyük meblağlar bulunduğunu kaydederek, “Laleli’de hırsızlık sık sık yaşanan bir şey. Burada Kapkaç ve hırsızlık bir türlü önlenemiyor” dedi. Hana kendi dükkanından girilen mağaza sahibi Nusret Karabulut ise, çekleri hemen bankayı arayarak bloke ettiğini söyledi.

Polis olay yerinde parmak izi incelemesi yaparken, hırsızların alarm bulunan dükkanlara girmedikleri görüldü. Hırsızların işhanına daha önceden gelerek keşif yaptıkları ve sokakların kar nedeniyle boş olmasından faydalandıkları sanılıyor.