Hırsızlık girişimi saniye saniye görüntülendi

Denizli'de, bir işyerinin kapısını zorlayarak içeriye girmeye çalışan hırsızlar saniye saniye görüntülendi.

Kat’ın işyerini kapatmasından bir saat sonra olay yerine gelen hırsızlar, önce çevre kontrolü yaptı. Daha sonra ise kilidi açmak için uğraşmaya başladı. Kilidi açmayı başaramayan hırsızlar ikinci denemelerini ise levye ile yaptı. Marketin kapısını zorlayan ve açmaya çalışan hırsızlar, uğraşmalarına rağmen bir türlü kilitleri açmayı başaramadı. Olayların sanine saniye kaydedildiği kameraya ise 2 hırsızın sadece iş yerine girme görüntüleri yansıdı.
Daha önce de işyerinin soyulduğunu ve bu yüzden daha dikkatli hareket ettiğini belirten Kat, “Pazartesi akşamı saat 20.15 sıralarında dükkanı kapatarak eve gittim. Benden yaklaşık 1 saat sonra da hırsızlar dükkanıma girmeye çalışmış. Ellerindeki levye ile bayağı uğraşmışlar ancak kapıda üç kilit olduğu için bunu başaramışlar. Bu sefer ucuz kurtuldum.” dedi.
İşyerine kapıyı görecek şekilde web kamerası koyduğunu ifade eden Kat, suçluların görüntülerde açık şekilde belli olduğunu ve bir an önce yakalanmalarını istediğini söyledi. Saat 06.00’da işyerini açıp gece saatlerine kadar vatandaşa hizmet verdiklerini kaydeden Kat, “Hırsızlık sonrası kendimi yeni yeni toparlıyorum. Aynı olayın arkadaşlarımın başına gelmesini istemiyorum. Bu yüzden suçluların bir an önce yakalanmasını istiyorum.” diye konuştu.