Hırsızlık için yaşlı akrabasını öldürdü

Beşiktaş'ta akrabası olan yaşlı kadını hırsızlık amacıyla öldürdükleri öne sürülen bir kadın ile erkek arkadaşı yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Almanya’da yaşayan Gülizar Çelik’in (62) Türkiye’de kaldığı Ortaköy Dereboyu Caddesi Musahip Sokak’taki evinde 29 Ekim 2007 tarihinde başına sert bir cisimle vurularak öldürülmesi olayına ilişkin yürütülen çalışmalar sonucu, Reyhan Y. ile Ufuk S. gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinin çalışmaları sonucu Şişli ve Sarıyer’de yakalanan Reyhan Y. ile Ufuk S’nin uyuşturucu bağımlısı oldukları, olay günü de evli 3 çocuklu Çelik’in evine hırsızlık amaçlı gittikleri belirlendi. Uyuşturucu bağımlısı şüphelilerin, yaşlı kadını öldürdükten sonra evdeki 3 bilezik ile 5 bin Avro’yu da aldıkları anlaşıldı.

2 çocuk annesi Reyhan Y’nin gasp suçundan 2000 yılında cezaevine girdiği ve 5 yıl sonra tahliye olduğu, ayrıca uyuşturucu suçundan da emniyette kaydı bulunduğu öğrenildi. Diğer şüpheli Ufuk S’nin de yine uyuşturucu suçundan emniyette kaydı bulunduğu belirlendi.

Şubedeki işlemleri tamamlanan 2 şüpheli İstanbul Adliyesine sevk edildi.