Hirsizlik sadece 7 saniye sürdü

DENIZLI - Denizli'de, bir isyerine giren hirsiz, 7 saniye içinde bir miktar para ve banka kartlari bulunan çantayi çalarak kayiplara karisti.

Müsterilerin isyerinden ayrilmasini ve firma sahiplerinin telefon görüsmesi yapmak için atölye tarafina geçmesini firsat bilen sahis, koltuk üzerinde duran çantayi alarak kayiplara karisti. Telefon konusmasinin bitmesi sonucunda dükkanin ön tarafina geçen Info Bilgisayar sahipleri Nurten Tural ve Ufuk Tural, çantanin çalindigini fark etti. Sadece 7 saniye süren hirsizlik ani güvenlik kamerasi tarafindan kaydedilirken polis, genis çapli arastirma baslatti. Polis, güvenlik kamerasi görüntüleri isiginda zanlinin kimligini tespit etmeye çalisiyor.

Çanta içinde 350 YTL, banka kartlari ile kimligin bulundugunu söyleyen Info Bilgisayar sahibi Ufuk Tural, hirsizligi önce saka zannetiklerini belirtti. Hirsizligin bir anda yapilmasina hayret ettigini ifade eden Tural, “Bu durum bizi yipratti. Böyle bir seye genç bir arkadasimizin tenezzül etmesi üzücü. Artik kimseye güven kalmadi. Olay olduktan sonra sasirdik ve hatta önce saka zannettik. Böyle olaylari televizyondan izliyorduk ama bizim basimiza gelecegini tahmin etmiyoduk. Herkes dikkatli olsun.” dedi.