Hitit Rallisi’nin galibi Ford oldu

Türkiye Ralli Şampiyonası'nin 4. ayak yarışı 33. ANOK Hitit Rallisi'ne, Ford takımı damgasını vurdu.

Bir yıllık aranın ardından tekrar Ankara’nın Kazan ilçesinde düzenlenen Hitit Rallisi, Ford Rally Sport Turkey takımının üstünlüğü ile sonuçlandı. Genel klasmanda Ford takımı adına Ford Focus WRC 02 ile yarışan Mehmet Beşler ile Özden Yılmaz ikilisi birinciliği, yine aynı takım adına Ford Focus WRC 00 ile yarışan Adnan Sarıhan, Bahadır gücenmez ikilisi de ikinciliği elde etti.

Gençler kategorisinde ise yine Ford takımından Emre Yurdakul ve Afşin Baydar ikilisi birinci oldu.

Yarışmayı genel klasmanda birinci olarak tamamlayan Mehmet Beşler, yarışmanın sonunda yaptığı açıklamada, Hitit Rallisi’nde hedeflerinin 1.’lik ve 2.’lik olduğunu ve bunu da elde ettiklerini ifade ederek, ” Sezon başından beri yaşadığımız şanssızlığı kırdık. Markalar ve Pilotlar kategorisinde çok değerli puanlar aldık ” dedi.

Gençler klasmanında birinciliği elde eden Emre Yurdakul ise kendi adına etapları çok beğendiğini ve bekledikleri sonuçları aldıklarını söyledi.

Öte yandan, Grup A’da Subaru adına yarışan Hakan Dinç ve Macit Gür ikilisi birinci olurken, Süper 1600 kategorisinde ise Fiat motorsporları adına yarışan Volkan Işık, Güray Karaçar ikilisi birinci oldu.