HÖC Semdinli olaylarini protesto etti

ISTANBUL - Haklar ve Özgürlükler Cephesi (HÖC) üyesi bir grup Semdinli'de yasanan bombalama ve sonrasinda yasanan olaylari Harbiye Orduevi karsisinda basin açiklamasi yaparak protesto etti.

HÖC’e üye yaklasik yüz kisilik grup ögle saatlerinde Sisli’de bulunan Harbiye Orduevi karsisinda toplandi. “Semdinli’de otaya çikan Susurluk devletidir” yazili pankart açan grup adina bir basin açiklamasi yapan Ugur Deve, 9 Kasim günü Hakkari’nin Semdinli ilçesinde patlayan bombanin Susurluk’u bir kez daha toplumun karsisina çikardigini söyledi. Ortaya çiktigi noktadan itibaren Susurluk’ta oldugu gibi yine yasananlarin üstünün örtülmeye çalisildigini öne süren Deve, Semdinli’de ortaya çikan olayin yeni bir Susurluk degil Susurluk’un hala sürdügünün göstergesi oldugunu iddia etti.

Polis, JITEM, MIT ve itirafçilardan olusan çetelerin iktidarin ve devletin himayesinde halka karsi savastigini ve katliamlar yaptigini iddia eden Deve, halkin hizmetinde ve denetiminde bir devlet için Susurluk devletinin biran önce yikilmasi gerektigini belirtti.

“Kahrolsun kontrgerilla yasasin mücadelemiz, Yasasin halklarin özgürlügü, Semdinli’de ortaya çikan Susurluk devletidir” seklinde sloganlar atan grup basin açiklamasinin ardindan olaysiz dagildi.