Hocaoğlu; ‘Rakip takımlar şifremizi çözdü’

Sivasspor kaptanı Hakkı Hocaoğlu, özellikle ikinci yarıda alınan kötü sonuçlarla ilgili, "Rakip takımlar Sivasspor'u basite almıyor ve ona göre hazırlanarak karşımıza çıkıyorlar." dedi.

36 puanla ligin dokuzuncu sırasında bulunan Kırmızı-beyazlı ekibin halen küme düşme ihtimali olduğu üzerinde durulurken, Kaptan Hakkı kötü sonuçların normal olduğunu söyledi. Özel Sultan Murat Koleji’nde takım arkadaşları Balili, Gökhan ve Murat Duman ile öğrencilerin sorularını cevaplayan Hakkı Hocaoğlu, rakiplerin Sivasspor’un şifresini çözdüğünü ima etti. Süper Lig’e yeni çıkmış bir takım olarak bulundukları konumun iyi olduğunu belirten Hakkı, takımın kötü oynadığı yönündeki eleştirileri ise reddetti.

Bir soru üzerine Hakkı, “Biz Süper Lig’e yeni çıkmış bir takımız. Özellikle ilk yarı başarılı bir performans sergiledik. İkinci yarıda ise rakip takımlar bizim gücümüzün farkına vardı ve ona göre hazırlanarak karşımıza çıkmaya başladılar. Bu ligde yeni bir ekip olmamıza rağmen bulunduğumuz sbıralama çok iyi. Kesinlikle kötü oynamıyoruz.” dedi. Pazar günü İstanbul’da oynanacak Fenerbahçe maçı için de başarılı futbolcu Hakkı Hocaoğlu, kendileri için kolay maç olduğunu ifade etti. Şükrü Saraçoğlu Stadı’ndan puan ya da puanlarla dönmek istediklerini belirten Hakkı, “Stressiz bir maç olacağı kanaatindeyim. Umarım puan ve puanlarla döneriz.” şeklinde konuştu. Söyleşi sonrası futbolcular, imza almak isteyen öğrencilerin hücumuna uğradı. Sayısız imza dağıtan futbolcular, görevli öğretmenler yardımıyla salondan çıkabildi.

Bu arada bir basın toplantısı düzenleyen Basın Sözcüsü Fikret Ünsal da Rize maçının orta hakemi Süleyman Abay’ı ağır bir üslupla eleştirdi. Abay’ın kasıtlı olarak Sivasspor’un üstüne oynadığını ileri süren Ünsal, Lorant’ı pazar günkü Fenerbahçe maçında tribünde oturtmak için sahadan attığını iddia etti. Ünsal, “Futbolcularımız pazar günü Lorant ve kırmızı kartla cezalısı Balili için oynayacak. İnanıyorum ki puan ya da puanlarla döneceğiz.” dedi.