Horoz Müslüman oldu!

Lefkoşa'da bir vatandaşın Pamuk adlı horozu "Allah" diyerek ötüyor.

Lefkoşa Surlariçi bölgesinde yaşayan bir vatandaşın Pamuk adlı horozu "Allah" diyerek ötüyor. Horozun sahibi Fazlı Aşçı, Rumlardan alınan horozun Kıbrıs Türk tarafına geçtiğinde Allah diyerek ötmeye başlayıp Müslüman olduğunu söyledi.
    Kıbrıs Gazetesi'nin haberine göre, Pamuk isimli horozun sahibi Fazlı Aşçı, bir sabah horozun yemini vereceği sırada horozun Allah diyerek öttüğünü fark ettiğini ifade etti. Bu olaydan sonra horoza kendi öz çocuğu gibi baktığının dile getiren KKTC karayollarında memur olan Fazlı Aşçı, "Rum tarafından aldık, Türk tarafına geçince Allah diyerek Müslüman oldu." dedi.
    Horozun bölge sakinleri tarafından ilgi odağı olduğunu belirten Aşçı, "İnanması güç ama ilk gördüğümüzde tüylerimiz diken diken oldu. Pamuk Horoz'un videosunu çekip arkadaşlara izlettim. Gerçekten inandılar ve hayretler içerisinde kaldılar." şeklinde konuştu.
    Aşçı, dünyada buna benzer birçok olayla karşılaşıldığını ancak ilk defa bir horozun Allah diyerek öttüğünü gördüğünü anlatarak, "KKTC'nin de artık Allah'ın adını anan bir horozu var" şeklinde sevincini dile getirdi.