Hortumla araç deposundan mazot çalan hırsızlara suçüstü

Bitlis'in Tatvan ilçesi Karşıyaka Mahallesi'nde bir kamyonun deposundan hortumla mazot çalmaya çalışan 2 hırsız polis tarafından suçüstü yakalandı.

Bitlis’in Tatvan ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde bir kamyonun deposundan hortumla mazot çalmaya çalışan 2 hırsız polis tarafından suçüstü yakalandı.

Karşıyaka Mahallesi’nde bir kamyonun deposundan mazot çalındığı ihbarını alan Tatvan Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, hemen olay yerine intikal etti. Olay yerine intikal eden polis ekipleri M. Ali Aycan Sokağı üzerinde park halinde olan S.A.’ya ait 13 EC 002 plakalı TIR çekicisinin deposundan hortumla mazot çalmaya çalışan M.M. ve C.A.’yı depodan mazot çaldıkları sırada suçüstü yakaladı.

    Hırsızlardan şikayetçi olan araç sahibi S.A., polisteki ifadesinde 21 Kasım 2012 tarihinde de depo aynı aracının depo kapağının kırılarak 370 TL değerinde mazotu çalındığını söyledi.

    Son hırsızlık olayında ise yine 150 TL’lik mazotunun çalındığını ifade eden S.A., son birkaç ayda çalınan mazotunun maliyetinin 4 bin 500 TL’yi geçtiğini belirterek hırsızlardan şikayetçi oldu. S.A.’nın şikayeti üzerine Tatvan Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

    Öte yandan suçüstü yakalanan hırsızlar M.M. ve C.A. ise tutuklanarak Bitlis E Tipi Cezaevi’ne gönderildi.