HSYK’nın yaptığı atama kararları

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanlığı'nın mesleğe kabul edilmeleri ile yapılan atama ve ad çekme usulü ile yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

3’üncü derecenin 1’inci kademesi olan Besni Hâkimliği’ne, Çeltik eski Hâkimi Hatice Emel Şahin, 4’üncü derecenin 2’nci kademesi olan Muradiye Cumhuriyet Savcılığı’na, Sinanpaşa Cumhuriyet eski Savcısı Fatih Taş mesleğe kabul edilmeleri nedeniyle açıktan atandı.

Afyonkarahisar İdare Mahkemesi Üyeliği’ne, Erzurum Vergi Mahkemesi eski üyesi Mehmet Bozdoğan mesleğe kabul edilmesi nedeniyle açıktan atandı.

7’nci derecenin 1’inci kademesi karşılığı olan Solhan Cumhuriyet Savcılığı’na, Antalya Adlî Yargı Hâkim Adayı Fatih Öztürk, Erzurum Hâkimliği’ne, Bursa Adlî Yargı Hâkim Adayı Ersel Aslan, Gümüşhane Cumhuriyet Savcılığı’na,Gaziantep Adlî Yargı Hâkim Adayı Onur Yerdelen, Baykan Cumhuriyet Savcılığı’na, Osmaniye Adlî Yargı Hâkim Adayı Mesut Toktaş, Kızıltepe Hâkimliği’ne, Muğla Adlî Yargı Hâkim Adayı Aytaç Ballı ad çekme usulü ile naklen atandı.