Hücreye alınan Mursi’nin hayatı tehlikede!

Muhammed Mursi'nin koğuşu değiştirildi, ailesiyle bile görüşmesine izin yok!

Avukatları aracılığıyla darbeye meydan okuyan Cumhurbaşkanı Mursi’nin koğuşu değiştirildi, ailesiyle görüşmesine izin verilmiyor. Usame Mursi, “Babama kötülük yapmamaları için bir teminat yok” dedi.

Mısır’da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin dün cezaevinde kaldığı yerin değiştirilmesinin ardından ailesiyle görüşmesine izin verilmediği bildirildi. Mursi’nin oğlu Usame Mursi, babasının İskenderiye’deki Burcu’l-Arab hapishanesinde bulunduğu yerden başka bir bölüme nakledildiğini hatırlatarak, ilgili makamların babasıyla görüşme talebini reddettiğini söyledi.

Meydan okudu, hücreye alındı

Star'ın bu haberine göre Mursi’nin Mısır halkına yönelik mesajının, kendisini cezaevinde ziyaret eden savunma heyeti tarafından dün kamuoyuna açıklanmasının ardından resmi makamların tutumunda değişiklik gözlediklerini vurgulayan Usame Mursi şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanını alıkoyan, meşruiyete darbe vuran yönetim, savunma heyeti aracılığıyla halka ilettiği mesajın ardından cumhurbaşkanının ailesiyle görüşmesini engelliyor. Mursi’nin ailesiyle görüşmesinin engellenmesi, sağlığından ve hayatından endişe edilmesine yol açıyor. Burcu’l-Arab hapishanesinde olması güvende olduğu anlamına gelmez. Neden ailesiyle görüşmesine izin verilmiyor?”

Usame: Ona kötülük yapabilirler

Görüşme taleplerine ne zaman olumlu yanıt verileceği konusunda da bilgi sahibi olmadıklarını kaydeden Usame Mursi, “Meşru Cumhurbaşkanına bir kötülük yapmaları uzak ihtimal değil. Halka, vatana karşı ihlaller yapan darbeci yönetimin, ona da kötülük yapmamasının bir teminatı yok” diye konuştu. Mursi, askeri darbenin ardından, “göstericileri öldürmeye teşvik” suçlamasıyla hakkında açılan dava kapsamında 4 Kasım’da hakim karşısına çıkarılmıştı. Duruşmanın ardından İskenderiye’deki yüksek güvenlikli Burcu’l-Arab hapishanesine nakledilen Mursi, revirinin bitişiğinde oluşturulan odada tutuluyordu. Ancak, dün, tek başına kalacağı ifade edilen başka bir bölüme nakledilmişti.