Hugo Almedia’nın yerini Cardozo dolduracak!

Beşiktaş, Hugo Almeida'nın ayrılma ihtimaline karşı Benfica'nın golcüsü Oscar Cardozo'yu takibe aldı.

Sezon başında Fenerbahçe'nin ısrarla kadrosuna katmak istediği Benfica'nın golcüsü Oscar Cardozo'ya, Beşiktaş'ın talip olduğu konuşuluyor. Portekiz'den gelen haberler, Siyah-Beyazlılar'ın, sözleşmesi bitecek Hugo Almeida'nın henüz imza atmaması sebebiyle, Cardozo'ya yöneldiği yönünde…

Sırasıyla Fenerbahçe ve sonra da Trabzonspor'un gündemine gelen 30 yaşındaki golcünün, Benfica'daki geleceği ise hâlâ büyük bir soru işareti olarak duruyor. Hocası Jorge Jesus'la geçen sezon yaşadığı tartışma sonrasında ayrılmak isteyen ancak istenilen paranın verilmemesi sebebiyle Kırmızı-Beyazlılar'da kalan Paraguaylı oyuncunun sözleşmesi, 2016'da bitiyor. Cardozo için 15 milyon Euro isteyen Benfica'nın, artık bu rakamda büyük bir indirime gitmesi de kaçınılmaz gözüküyor.

Aldave: Her şey haziranda belli olur İstanbul'un büyük takımlarına karşı her zaman sempatisi olduğunu belirten Cardozo, bu sezon 22 maçta, 8 gol kaydetti. Oyuncunun geleceğiyle ilgili konuşan menajeri Pedro Aldave ise, “Şu an Cardozo'nun geleceğiyle alakalı bir açıklama yapamıyorum. Her şey, haziranda ayında netlik kazanacak” diye konuştu.

FANATİK