‘Hükümet reformları kararlılıkla sürdürüyor’

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu,Uluslararası Çalışma Teşkilatı'nın (ILO) 94. Genel Kurul Toplantısı'na katılmak üzere İsviçre'ye gitti.

İsviçre’de yapacağı temaslar hakkında basın mensuplarına bilgi veren Başesgioğlu, ”Hükümet olarak, insanımıza çağdaş normlar doğrultusunda daha iyi yaşama ve çalışma şartları sağlamak amacıyla başlattığımız reformları kararlılıkla sürdürmekteyiz” dedi.
Türk Hava Yolları (THY) tarifeli uçağıyla Cenevre’ye hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği basın toplatınsında konuşan Bakan Başesgioğlu, Türkiye’nin her yıl olduğu gibi hükümet, işçi ve işveren kesiminin yetkilileriyle temsil edileceği bu yılki konferansta, çocuk işçiliği, İLO’nun 2004-2005 dönemindeki faaliyet ve programları, çalışma hayatındaki değişimler, iş sağlığı ve güvenliği konularında hazırlanan raporların görüşüleceğini söyledi.

Bakan Başesgioğlu, çalışma alanında başlatılan reformların sürdürüleceğini belirterek “Hükümet olarak, insanımıza çağdaş normlar doğrultusunda daha iyi yaşama ve çalışma şartları sağlamak amacıyla başlattığımız reformları kararlılıkla gerçekleştiriceğiz” diye konuştu.

Başesgioğlu, Cenevre’de başta ILO Genel Müdürü Juan Somavia olmak üzere Hollanda, Kosova ve Belçika’nın çalışma ve sosyal politikalardan sorumlu bakanlarıyla ikili görüşmelerde bulunacağını, ayrıca, 9 Haziran’da yapılacak ”Çocuk İşçiliği” konusundaki yuvarlak masa toplantısında bir konuşma yapacağını ifade etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, 10 Haziran Cumartesi günü yurda dönecek.