‘Hükümet uyduruk anketlerin arkasına sığınıyor’

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, afet bölgesi İpsala'da yaptığı incelemelerin ardından İstanbul'a dönmeden önce Tekirdağ'da çay molası verdi.

Sahil bandı üzerinde yer alan bir çay bahçesinde kısa süre dinlenerek sohbet eden Ağar, kurulması kesinleşen Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile ilgili olarak bilgi aldı.

Öğle saatlerinde karayoluyla Tekirdağ’dan geçerek İpsala’ya giden Mehmet Ağar, dönüş yolunda mola verdiği Tekirdağ’da, afet bölgesinde yaptığı incelemeleri ve vatandaşların mağduriyetini anlattı. Tekirdağ ziyaretinde partililerle buluşan DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Ak Parti iktidarı ve uyguladığı politikaları eleştirdi. Hükümetin uyguladığı her politikanın ‘üreteni’ sıkıntıya soktuğunu ileri süren Ağar, tüm sektörlerde üretim maaliyeti ve rekabetin geri gittiğini ifade etti.

AK Parti iktidarının uyguladığı politikaların, siyasi bir sonucu da olacağını işaret eden Ağar, “Gördüğünüz gibi ‘yasal reform’ dediğimiz yani kesin çözüm yok. Türkiye’de yaşanan her mesele krize dönüyor.Yasal reform yerine ufak tefek zirvelerle vatandaş uyutuluyor. Enerji ve istihdam kur dengeleri açısından geriliyor.” dedi.

Türkiye’de işsizlik oranın her geçen gün dalgalanarak artığına dikkat çeken Ağar, görülen iyileşmenin temelde hiç birşey değiştirmediğini belirtti. Uygulanan politikalarla vatandaşın her sabah biraz daha sıkıntılı olarak güne başladığını anlatan Ağar, “Tarım komaya sokuldu. Sorunlar giderek büyüyor. Son olarak Merkez Bankası Başkanlığı atamasında görüldüğü gibi başörtüsü konusunda mağdur gibi görüntü veriliyor. 3.5 yıllık hükümet mağdur olamaz. Hükümet bunların arkasına sığınarak ‘yapacağız ama elimiz kolumuz bağlı’ imajı yaratıyor. Zaten bir bunların arkasına saklanıyorlar, bir de yaptırdıkları uyduruk anketlerin.” dedi.

Mola verdiği Tekirdağ’da partililerle buluşan Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar, sert dille eleştirdiği hükümet ve politikalarının halkı artık kandıramadığını ifade etti. Ağar, “Kendilerini iktidara taşıyan bütün şartlar kendilerini götürecek şartlar haline gelmiştir. Her alanda vatandaşın hiç bir beklentisi yerine getirilmemiştir.” dedi.

Ağar, konuşmasının ardından İstanbul’dan kalkacak uçağa yetişmek için Tekirdağ’dan ayrıldı.