‘Hükümet ve Sezer arasında soyut polemik var’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Erzurum İl Başkanı Cemal Almaz, Türkiye'de millet ve yönetim arasında bir kopukluk olduğunu hükümet, millet ve cumhurbaşkanı arasında soyut polemik olduğunu öne sürdü.

Ancak Cumhurbaşkanı’nın milli ve manevi değerlerinin ve milli duruşunun suistimal edildiği şu günlerde birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu dönemde bu tip polemik ve tartışmaların yersiz ve gereksiz olduğunu düşünmekteyiz. Hele hele üst kademelerde soyut bir kavganın kimlerin işine geleceği muhakkak iken ortamı daha da germek lüzumsuzdur.” dedi.

Bir önceki hükümeti kuran partilerin bu polemik ortamından kendilerine pay çıkarmaya çalıştığını da ileri süren Almaz, “Cumhurbaşkanı makamına MHP, DSP ve ANAP’ın Sayın Ahmet Necdet Sezer’i getirdiği hatırlanırsa bu partilerin bu tartışmanın içinde olması yersizdir. Şimdilerde kahraman olmak ve bu konuda hiçbir payı yokmuş gibi davranmak anlamsızdır. Türkiye’de millet ve hükümet arasında bir kopukluk olduğu muhakkaktır.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de manevi değerleri sık sık gündemi getirilip keyfi uygulamalara gidildiğini iddia eden Almaz, “Ülkemizde özellikle manevi değerlerimizi sık sık gündeme getirip adeta fetva verircesine keyfi uygulamalar yapılmasını yadırgıyoruz. Ülkede gerçekten milli idare ve halk egemenliğinin geçerli olmasını özlemle bekliyoruz. Milli Egemenlik Bayramı’nı kutluyoruz” diye konuştu.