Hükümete kaçirilan polisin akibetini sordu

ANKARA - Milli Demokrat Halkin Partisi (MDHP) Genel Baskani Yusuf Erikel, Mardin'de PKK tarafindan kaçirilan Polis memuru Hakan Açil'in, Türkiye'nin seref nisanesi oldugunu belirterek hükümete polisin yasayip yasamadigini sordu.

AKP hükümetine, “Polis Hakan yasiyor mu? öldürüldü mü ?” diye soran Erikel, iktidarin büyük bir umursamazlik içinde oldugunu idda ederek kaçirilan polisi tamamen unuttuklarina savundu.

Polisin PKK’nin elinden acilen kurtarilmasi gerektigine isaret eden Erikel, “Ille de hükümet üyelerinin ailesinden birisi mi kaçirilacakti ki, konunun üzerinde hareket gösterilsin? Kaçirilan polis, Türkiye’nin seref nisanesidir. Hükümetin polisi bu güne kadar kurtaramamasi büyük bir basiretsizliktir. Merak ediyoruz, kaçirilan polisimiz bu hükümet için hiçbir sey mi ifade etmiyor? Bayram da çocuklari ile kucaklasip koklasan sayin hükümet üyelerini insafa ve merhamete davet ediyoruz. Kaçirilan polisimizin yasayip yasamadigi da tamamen belli degil. Hükümeti duyarli olmaya davet ediyoruz” dedi.