Hükümete Trabzon eleştirisi

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir ve İl Emniyet Müdürü Reşat Altay'ından görevden alınmasını eleştirdi.

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, “Hükümet, Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir ve İl Emniyet Müdürü Reşat Altay’ı görevden alarak sorumluluğu kendi üzerinden bürokratlarına atmak suretiyle işin içinden sıyrılacağını zannetmektedir.” dedi.

İzmir’de Tariş’i ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Ağar, “Bizim muhatabımız bürokratlar olamaz. Biz bütün bu meselelerde siyasi sorumluluk kavramının Türkiye’de bir türlü hatırlanmadığını görüyoruz. Başkalarını görevden alan hükümet, önce kendi durumunu gözden geçirseydi daha doğru olurdu diye düşünüyorum.” diye konuştu.

Görevden almanın hükümetin klasik bir çerçevesi olduğunu öne süren Ağar, “Sorumluluğu kendi üzerinden, kendi bürokratlarına atmak suretiyle işin içinden sıyrılacaklarını zannetmektedirler. Böyle birşey sözkonusu olmayacak. Eğer bir sorumluluk varsa, bunun siyasi sorumluluk olduğunu görmek lazım. Hükümet bu sorumluluğunu yerine getirsin.” şeklinde konuştu.