AKP’nin olumlu yaklaşımı geri adım attırdı

Hükümetin olumlu yaklaşımı nedeniyle 11 STK, basın toplantısını iptal etti.

Sivil Toplum İnisiyatifi Federasyonlar Platformu, dershanelerin kapatılmasıyla ilgili bugün Ankara'da yapacağı basın toplantısını iptal etti.
11 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu platform, gerek Türkiey'nin eğitim sisteminde önemli bir boşluğu doldurması ve öğrencilerin geleceğe hazırlaması ve ayrıca en önemlisi binlerce öğretmenimize iş imkanı oluşturmasıyla ülkenin ekonomisine katkıda bulunan dershanelerin varlığının yeterince araştırılmadan ve ilgili yetkililerle yeterince tartışılmadan kapatılmasını doğru bulmadıklarını belirtmek üzere bugün saat 15.00'de basın toplantısı yapacakların duyurmuştu.

Platform, Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası, gündemi meşgul eden ve her kesimden tepkileri çeken dershanelerin kapatılmasına ilişkin açıklamalarının kamuoyunca olumlu karşılanması üzerine yapılması planlanan toplantıyı iptal ettiğini duyurdu.

Açıklamada, "Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden sivil toplum kuruluşları olarak bizler, ülkemizin sadece bu gününü değil geleceğini de yakından ilgilendiren bu konunun takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz." ifadeleri yer aldı.