‘Hükümetin yaptığı icraatları halk takdir ediyor’

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Abdulbaki Türkoğlu, hükümetin göreve geldiği günden beri yaptığı icraatları halkın takdir ettiğini söyledi.

Hükümetin göreve geldiğin günden itibaren yapılan her şeyin halk tarafından olumlu karşılandığını vurgulayan Türkoğlu, özellikle 30 yıl sonra enflasyonun tek haneli rakamlara düşmesinin önemli olduğunu kaydetti. Türkoğlu, yaşanan olumlu gelişmelerin halkın hayat standardını yükselttiğini, bu konuda muhalefete teşekkür ederek, kendilerini doğruyu bulmada eleştirileri sayesinde yardımcı olduklarını belirtti. Ülkede bir çok alanda sağlık, eğitim, tarım ve ekonomide bir çok olumlu gelişmenin yaşandığına dikkat çeken Türkoğlu, ülkenin önemli bir sıkıntısı olan işsizliği azalttıklarını, fakat tam çözüm noktasında henüz başarılı olamadıklarını sözlerine ekledi.

AK Parti Hükümeti ile Elazığ’da da önemli yatırımlara imza atıldığını dile getiren Türkoğlu, “Elazığ’ın doğuda yer alan bir il olması nedeniyle kendi başına kalkınması zor. Bu konuda önemli bir desteğe ihtiyacı vardı. Elazığ’ın teşvik yasası kapsamına alınmasını ve bu yasadan yatırımcıların faydalanmasını sağladık. Elazığ teşvikten 1 yıl geç yararlanmasına rağmen 90 firma teşvik yasasından yararlanarak 3 bin 274 işçi istihdamı sağlandı. Organize sanayi bölgesinde 70 tesis vardı. bunlardan 12 tanesi atıldı bu rakam 8’e düştü. 13 yeni firma için ise yer tahsisi yapıldı” dedi.

Karayolları, Mili Eğitim ve tarımsal alanda yine Elazığ genelinde bir çok yatırım yapıldığını ifade eden Türkoğlu, özellikle geçtiğimiz Aralık ayı sonunda yapılan doğal gaz dağıtım ihalesinin yakın zamanda sonuçlanacağını ve Elazığ’a büyük bir hizmetin daha kazandırılacağını dile getirdi.