Hükümetten ittifak açıklaması!

AK Parti hükümetinden MHP ile yapılan ittifak ile ilgili açıklama geldi.

Hükümet adına açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti-MHP ittifakına katılan partilerin baraj sorununu aşması konusunda kolaylık sağlanacağını duyurdu.

Bozdağ, "Bunun en önemli sonuçlarından bir tanesi ittifaka katılan partilerin baraj sorununu aşma konusundaki kolaylıktır.Herkes kendi partisine oy verecek. MHP'li MHP'ye, AK Parti'li AK Parti'ye oy verecek ama oylar hesaplanırken, toplanırken, vekil dağıtımı yapılırken ayrı bir usul ortaya konulacak" dedi. Bozdağ, "CHP ile HDP seçimde ittifak yapacaklar"ifadesini kullandı.

Hükümet sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ önemli açıklamalar yapıyor. "MHP'li MHP'ye, AK Parti'li AK  Parti'ye oy verecek ama oylar hesaplanırken, toplanırken, vekil dağıtımı  yapılırken ayrı bir usul ortaya konulacak" diyen Bozdağ'ın açıklamasının satır başları şöyle: İttifak koalisyon değildir. İktidar olmak  için değil, seçim öncesi halkın önüne çıkmak için yapılan bir yöntemdir.

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde hepimiz biliyoruz ki PKK terör örgütü,  kendi uzantısı olan siyasi partinin oy almasını sağlamak için çok büyük baskı  yapıyor, tehdit yapıyor. Bu noktada sandık güvenliğini sağlama bakımından,  esasında vatandaşımızın oyunun özgür iradesine uygun bir şekilde sandığa  yansımasını temin etmek bakımından, vatandaşımızın iradesi üzerinde baskı kurmak  isteyenlerin bu baskısını tamamen ortadan kaldırmaya dönüktür.

CHP ile HDP seçimde ittifak yapacaklar. Bence bizim gibi açıkça yapsınlar.

TRT