Hükümlüler için düzenlenen moral gecesinde gardiyanlar da oyun havalarina eslik etti

KÜTAHYA - Kütahya'nin Tavsanli ilçesinde Kapali Ceza Infaz Kurumu'nda Hükümlü ve tutuklulara yönelik moral gecesi düzenlendi.

Cezaevinde düzenlenen moral gecesine Tavsanli Kaymakami Erol Türkmen, Tavsanli Cumhuriyet Bassavcisi Adem Kul, Tavsanli Agir Ceza Reisi Halil Adigüzel, Ilçe Milli Egitim Müdürü Sezai Kadioglu, Ilçe Garnizon Komutani Yzb. Tarik Ubay, Ilçe Emniyet Müdürü Hasan Bodur ve daire amirleri katildi.

Programda bir konusma yapan Tavsanli Cumhuriyet Bassavcisi Adem Kul, kisilerin cezalarinin infaz edildigi kurumlarda cezanin tamamlanmasinin ardindan yeninden topluma kazandirilmasi için gayret sarf ettiklerini ifade etti.

Moral gecesinin Infaz Kurumu’nda bu yil ilk defa düzenlendigini söyleyen eden Kul, tüm insanlar gibi tutuklu ve hükümlülerin de eglenmeye ihtiyaci oldugunu dile getirdi.

Ilçede bulunan imkânlar dogrultusunda etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Kul, programda ayni zamanda cezaevinin tertipledigi bilgi yarismasi ve düzenlenen kurslari basariyla tamamlayan tutuklu ve hükümlüler için çesitli hediyeler hazirladiklarini ifade etti. Cezaevinde düzenlenen bilgi yarismasinda birinci gelen hükümlüler hediyelerini Tavsanli Kaymakami Erol Türkmen’in elinden aldi. Insanin her nerede olursa olsun degerli oldugunu hatirlatan Türkmen, kendi kisilikleriyle temsil ettikleri makama güzellikler katan tüm adliye personeline düzenlenen moral gecesi için tesekkür etti.

Ilçede müzik yapan Erol Kasetçiligi sanatçilarinin sahne aldigi moral gecesinde hükümlüler de siir ve sarki söyleme imkâni buldu. Moral gecesinin konugu Halk Ozani Rasim Köroglu’nun degisleri gecede neseli dakikalar yasatti.