Hülya Cerrah emniyet mensuplarının engelli çocuklarıyla yemekte buluştu

İstanbul İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın eşi Hülya Cerrah, emniyet mensuplarının özel eğitim alan engelli çocuklarına verilen yemeğe katıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından emniyet bünyesinde çocukları engelli olan ailelere, Aksaray Vatan Caddesindeki Emniyet Müdürlüğü yemekhanesinde yemek verildi. İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın eşi Hülya Cerrah’ın da katıldığı yemeğe, zihinsel ve bedensel engelli çocuğu olan kayıtlı 220 aileden yaklaşık 40’ı katıldı.

Celalettin Cerrah’ın yoğun iş temposu nedeniyle eşini temsilen yemeğe katıldığını belirten Hülya Cerrah, başta tekerlekli sandalye olmak üzere, engelli çocukları olan ailelerin, ihtiyaçlarına cevap verileceğini söyledi. Hülya Cerrah, yemek boyunca aileleri ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu. Cerrah ile sohbet eden ve engelli çocuğu olan bir annenin ağlaması, duygulu anlar yaşanmasına neden oldu.

Sosyal Hizmetler ve Bütçe Şube Müdürlüklerinden sorumlu Emniyet Müdür yardımcısı İnci Aksoy, engelli çocuklardan ziyade, onların annelerinin düşünüldüğü bir organizasyon olduğunu söyledi. Aileleri üzmemek için engelli yerine özel eğitimli çocuklar tanımlamasını kullandıklarını belirten Aksoy, annelerin 24 saat boyunca evde çocuklarının başında bulunmak zorunda kaldıklarını, bu nedenle en azından bir hava almalarının amaçlandığını söyledi.

Yemeğin ardından Hülya Cerrah, Polis memuru Hasan Karadağlı’nın oğlu Orhan ile Bekçi Burhanettin Kurt’un oğlu Tarkan’a akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Yemeğe katılan ailelere poşet içerisinde daha önceden hazırlanmış çeşitli hediyeler verildi.