Hüma Babuna:Ailemle görüşmüyorum

Hüma Babuna: "Ailemle son zamanlarda gayri ahlaki bir hayat yaşadıkları için görüşmüyorum"

Babuna, gayrimenkullerini devretmediğini, kardeşi Oktar Babuna’nın sağlık giderlerine harcadığını kaydetti.
Kamuoyunda “Adnan Hoca” olarak tanınan Adnan Oktar’ın grubundan oldukları öne sürülen 6 kişinin yargılandığı çete ve şantaj davasına İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya daha önce de katılarak anne babasının iddialarını yalanlayan Oktar Babuna’nın ablası Hüma Babuna, duruşmaya yine tanık olarak geldi.

Adliye girişinde ve çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Hüma Babuna kendisinin üniversite mezunu, orta yaşlı ve aklı başında bir kadın olduğunu belirterek, mahkemeye daha önce de tanıklık yapmak için geldiğini ve dilekçe sunduğunu söyledi. Hiçkimsenin telkini altında olmadığını kaydeden Babuna, “Anne ve babamın iddia ettiği şeyler tamamen yalan. Gayrimenkullerimi devrettiğimi söylüyorlar bu tamamen yalan. Erkek kardeşim Oktar Babuna’nın sağlığı için satıp harcadım. Tedavisi esnasında annem ve babam parayı kestiler. Yönlendirildiğimi ve etki altında bulunduğumu iddia ediyorlar. Fakat 40 yaşında üniversite mezunu ve 5 yıl Amerika’da yaşamış bir insan hakkında böyle bir şey çok gülünç. Siz de takdir edersiniz ki bu bir insanın hiç kimsenin telkini altında bulunamaz. Kimse beynimi yıkayamaz” şeklinde konuştu.

Anne ve babasının kendisiyle görüşemediğini öne sürdüklerini hatırlatan Babuna, “Eve gitmediğimi iddia ediyorlar. Halbuki onların alt katlarında oturuyorum. Kız kardeşim erkek kardeşlerim ve yeğenlerimle birlikte oturuyorum. Bu da yalan. Eğer isteseler alt kata gelip görüşebilirler. Son zamanlarda onlarla görüşmem sebebimde yaşadıkları gayrı ahlaki hayattır” dedi.

Duruşmada dinlenen 4 tanıktan biri olan Ebru Akyüzalp ise davada yargılanan hibçir kimseden hiçbir mağduriyetinin olmadığını bildirdi. Annesi Türkan Akyüzalp’in de hiçbir mağduriyetinin olmadığını kaydeden Akyüzalp, ailesiyle görüşmeme sebebinin aile içi baskı ve şiddet olduğunu söyledi. Can güvenliği sebebiyle ailesiyle görüşmediğini de dile getiren Akyüzalp, ” Benim hakkımda saçma sapan iddialarda bulunmuşlardır. Saçımın kesildiği, susuz bırakıldığım, zorla çalıştırıldığım gibi. Ben tam 32 yaşında Boğaziçi Üniversitesi mezunu yetişkin bir insanım. Bunların hiçbiri doğru değildir. Zorla alıkonulduğumda doğru değildir. Buraya kendi irademle geldim. Bunların tamamen yalan ve iftira olduğunu açıklamak için geldim.” diye konuştu.

Duruşmada savcı sanıkların tahliyesini isterken, hakim son savunmaların verilmesi için duruşmayı erteledi. Duruşmada avukatlar arasında sert tartışmalar yaşanırken, sanıklardan Nuri Özbudak adliye çıkışı savcının tahliye isteğinin doğru olduğunu söyledi. Duruşmaya katılan eski manken Ebru Şimşek’in avukatı Rezzan Aydınoğlu ise kendilerinin diğer 5 sanıktan şikayetçi olmadıklarını sadece yakalanırsa Bahadır Güven’li ilgili şikayetlerinin sürdüğünü ifade etti.