Hüseyin Çelik sert konuştu

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğrencilerin kişisel bilgilerini istediği iddia edilen Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü konusunda eğer bir suiistimal varsa gerekenin yapılacağını açıkladı.

Öğrenci bilgilerinin bankalara verilemeyeceği yolunda bir genelge yayınladıklarını hatırlatan Bakan Hüseyin Çelik, daha önceki söylediklerinin geçerli olduğunu ancak herhangi bir genel müdürün, milli eğitim müdürünün açıkladığı genelge dışında bir icraat yapmışsa yanlış yaptığını söyledi.

Çelik, “O yanlışın üstüne de gideriz. Özel veya resmi kurumlar, kişiler kim olursa olsun eğer şu ya da bu amaçla bizden bir bilgi isterse bizim Strateji Geliştirme Başkanlığımızdan bu bilgiyi isteyecek. Hangi amaçla bu bilgileri istediğini beyan edecek. Ve bizi tatmin edecek. Eğer bizi tatmin ederse biz bu bilgileri veririz. Çünkü bizim kayıtlı öğrencilerimiz, onların ebeveynleri ve anne-babaları bizim ailemizin birer parçasıdır. Bu işin bu anlamda bir mahremiyeti vardır. Herkes elini kolunu sallayarak gelip okullardan öğrenci listelerini, onların aileleriyle ilgili bilgileri, onların adres bilgilerini alamaz almamalıdır” diye konuştu.

Burada kötü niyet aramadığını belirten Çelik, “Ama tekrar altını çizmek istiyorum. Bunlar bir nizam intizam dahilinde yapılması gereken şeylerdir. Daha önce yaptığım açıklama geçerlidir. Bunun dışında yapılan bir şey varsa biz bunun üstüne gideriz” dedi.